KTO SPROWADZIŁ SZCZEPIONKI DO POLSKI?

Z informacji które posiada redakcja , szczepionki sprowadzone do kraju nie były zamawiane przez Rząd Polski ani żadną osobę która występowała w imieniu Polski. Więc kto? i na jakiej zasadzie sprowadził te szczepionki do kraju?

Przytaczamy oryginalną korespondencję którą otrzymaliśmy .Szanowny Panie,
w podsumowaniu rozmowy telefonicznej informuję, że omawiany transport został zrealizowany zgodnie ze zleceniem transportowym, przy dołożeniu przez przewoźnika należytej staranności i z zachowaniem obowiązujących przepisów. Proszę o zaniechanie przedstawiania nieprawdziwych informacji na temat zrealizowanego transportu oraz firmy SL Express. Mając na uwadze stosowaną przez Pana narrację (chociażby odwołanie do osoby Pana posła Sasina) wnioskuje, że przygotowywany artykuł ma podłoże polityczne w sytuacji, gdy stroną umowy realizowanej przez mojego Mocodawcę nie był rząd polski. Informuję, iż w przypadku opublikowania nieprawdziwych informacji na temat mojego Mocodawcy podejmę stosowne kroki prawne.
Z wyrazami szacunku
Katarzyna Horoszko
Radca Prawny
==============
Szanowny Panie,
żądane przez Pana dokumenty nie stanowią „informacji publicznej” w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 5.04.2012 roku o dostępie do informacji publicznej. Jak zgodnie przyjmuje się w doktrynie i orzecznictwie zakresem spraw publicznych nie są objęte informacje o charakterze prywatnym, a zwłaszcza cywilnym (vide wyr. NSA ośrodek zamiejscowy w Katowicach z 7.8.2002 r.,II SA/Ka 939/02), z jednoczesnym zastrzeżeniem, że zakresem ustawy o dostępie do informacji publicznej objęte są również umowy cywilnoprawne zawierane przez organy władzy publicznej oraz osoby pełniące funkcje publiczne, gdy dotyczą spraw publicznych.
Jak wskazałam w rozmowie telefonicznej oraz wcześniejszej wiadomości stroną umowy przewozowej nie był jakikolwiek organ władzy publicznej ani jakakolwiek osoba pełniąca funkcje publiczne, stąd informacje dotyczące tej umowy nie mogą być uznane za „informacje publiczne”. Żądane przez Pana dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust 4 ustawy z dnia 14.04.1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i objęte są klauzulą poufności, co wyłącza możliwości ich pozyskania na postawie art. 4 Prawa prasowego.
W związku z powyższym nie znajduję uzasadnienia prawnego by uczynić zadość Pana żądaniu. Oficjalne stanowisko firmy SL Express zostało wyrażone w zdaniu pierwszym wcześniejszej wiadomości.
Z wyrazami szacunku
Katarzyna Horoszko
Radca Prawny

Minister Zdrowia czy Agencja Rezerw Strategicznych? kto zrobił prywatę za pieniądze Unii?

Jak wynika z powyższego pisma , żaden minister ani nikt z rządu nie byli stroną zamawiającą szczepionki do Polski. Wynika że zrobił to ktoś prywatnie na swoje nazwisko. I teraz rząd chwali się że sprowadził szczepionki. My nadal nie wiemy kto i na jakich zasadach sprowadził te szczepionki do kraju.

Za stroną http://www.gov.pl

Blisko 10 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19 ma trafić do Polski 26 grudnia. Pierwsze szczepienia personelu medycznego z tzw. grupy 0 zostaną przeprowadzone w ponad 70 szpitalach węzłowych. Dziś jedną z takich placówek – szpital MSWiA w Warszawie odwiedzili Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk.– Przed nami Święta Bożego Narodzenia. W drugim dniu Świąt przyjadą do Polski pierwsze szczepionki – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Pierwsze szczepienia zostaną przeprowadzone w 73 szpitalach węzłowych, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych ośrodkach. – W 2021 r. musimy zwalczyć wirusa po to, żeby normalnie żyć. Tutaj, w szpitalu MSWiA w Warszawie już za kilka dni zostanie zaszczepiony pierwszy pacjent – dodał premier.W ramach pierwszej dostawy Polska otrzyma blisko 10 tys. dawek szczepionek przeciw COVID-19.  18 szpitali otrzyma od 150 do 900 dawek, inne, wytypowane do szczepienia w pierwszej turze szpitale – po 75 dawek. Pierwsza dostawa dotrze już do kraju 26 grudnia.

– Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek – co pozwoli zaczepić do końca stycznia ok. 750 tys. pacjentów – informował podczas konferencji w szpitalu szef KPRM Michał Dworczyk.
Szczepionka jest dobrowolna, ale gorąco zachęcamy do tego, żeby ona stała się tym prawdziwym przełomem dla zdrowia publicznego i zdrowia indywidualnego wszystkich ludzi oraz przełomem w życiu gospodarczym. Im szybciej zwalczymy wirusa, tym szybciej będziemy mogli powrócić do gospodarczej normalności – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Ale my pytamy się, kto zamawiał ? kto płaci? kto odpowiada w razie komplikacji? Jak wynika z przytoczonego pisma na początku artykułu , nikt z rządu tego nie zrobił. A więc znowu przekręt z kasą i naszym zdrowiem? A może znów jakiś kuzyn któregoś ministra ?.

Będziemy wracali do tematu jak otrzymamy więcej informacji , oraz odpowiedź na nurtujące nas pytania..

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

8 myśli na temat “KTO SPROWADZIŁ SZCZEPIONKI DO POLSKI?”

 1. Na swojej stronie internetowej fotka sl express podaje, że oferuje transport w zakresie temperatur od -20°C do +30°C
  Przypominam, że szczepionki muszą być przechowywane w temperaturze -70°C

  Polubienie

  1. Kazda chlodnia utrzyma temp do ok – 20 °C Ponoc kartony ze szczepionkami byly oblozone dodatkowo suchym lodem. Suchy lod ma tem ok – 78,5 °C Teoretycznie zlecenie transportowe zostalo wykonane prawidlowo. Mam chlodnie, takze wozimy ladunki do – 20 i nizej.

   Polubienie

 2. Ot PRODUCENT zamówił kuriera żeby dostarczyć szczepionkę do polski.
  Szukanie dziury w całym i sianie fermentu. Tak jakby autor nigdy niczego nie kupił w internecie.

  Polubienie

   1. głowny problem to nie „kto transportował do Polski” ale „na czyje zlecenie i kto zapłacił za towar”. A tamten komentarz to typowe rozwadnianie tematu…

    Polubienie

 3. Jpdl a nie pomyśleliście że producent zalewnia transport i to on zawierała umowę z firmą transportową tak jak kupujesz na Allegro i dostajesz kurierem – stroną umowy jest wtedy Dhl i sprzedający a nie nabywca.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: