Spór między Gazetą Wyborczą i Agorą 

Spór między Gazetą Wyborczą i Agorą rozwija się coraz prężniej. Główną przyczyną sporu jest różnica zdań zarządu gazety z przedstawicielstwem Agory w sprawie połączenia redakcji „GW”, serwisu wyborcza.pl i portalu gazeta.pl. Wyborcza nie zgadza się z koncepcją swojego wydawcy, którym od 1989 roku jest Agora. Decyzję podjętą przez zarząd Agory odczytują „jako niszczenie wartości i marki biznesowej ‘Gazety Wyborczej’ oraz jako poważne zagrożenie ‘orlenizacją’”.

Prezes Ordo Iuris komentuje spór między Wyborczą i Agorą

Jak się okazało, redakcja Gazety Wyborczej może liczyć na pomoc ze strony Ordo Iuris. Mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu zaoferował za pośrednictwem Twittera pomoc prawną w dziedzinie zwalczania dyskryminacji ze względu na wiek i wykluczenie cyfrowe. A może bardziej zainteresowana jest AGORA SA i akcjonariusze którzy popierają rząd?

Zarząd Agory jest „zdumiony i zaniepokojony” działaniami, służącymi „pogłębieniu podziałów” w firmie.

Jego zdaniem, tezy naczelnych „Gazety Wyborczej” wywołują „niepokój w zespole”. Kierownictwo tytułu słowa zarządu odbiera jako groźbę i oświadcza, że nie będzie współpracować z członkinią zarządu Agnieszką Sadowską, która w ich przekonaniu „skrycie przygotowała plan integracji”

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: