Obóz dla uchodźców. „Niemowlęta gryzione przez szczury“

Po tym jak pożar strawił obóz Moria na wyspie Lesbos, nie nastąpiła jeszcze żadna poprawa sytuacji „Wszyscy zakładali, że te okropne warunki ulegną po pożarze poprawie, ale rzeczywistość niestety wygląda inaczej”.

„Nowy obóz Kara Tepe wcale nie jest lepszy – wręcz przeciwnie. Lekarze bez Granic musieli teraz rozpocząć kampanię szczepień przeciwko tężcowi, ponieważ niemowlęta w mokrych namiotach są gryzione przez szczury” – wyjaśnił Mueller. „To potworne warunki – w samym centrum Europy”. Dodał, że najcięższe zimowe tygodnie dopiero nadejdą.

APEL DO MEDIÓW I WSZYSTKICH CO MOGĄ POMÓC W DOŚĆ NIETYPOWEJ SPRAWIE.

Grecja utrudnia zagraniczną pomoc.

Niemiecka Służba Ratownictwa Technicznego (THW) miała na zlecenie niemieckiego rządu poprawić zaopatrzenie w wodę na greckiej wyspie Samos. W raporcie, który trafił do ministerstwa spraw wewnętrznych, THW napisała: „Pozornie techniczny problem (brak wystarczającej ilości wody w nowym obozie) przy bliższej inspekcji okazuje się problemem politycznym (np. odłączenie magistrali wodociągowej do nowego obozu) i dlatego nie można go rozwiązać technicznie, a jedynie politycznie”. Według THW wodociąg do obozu dla uchodźców został odłączony przez lokalną administrację z powodu protestów ludności.

Trudna sytuacja uchodźców w obozach na greckich wyspach - Caritas Polska

W Warszawie w dniu 04.03.2021 r odbyła się niewielka demonstracja w związku z sytuacją jaka miała miejsce niedawno w jednym z obozów dla uchodźców na wyspie Lesbos.

Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia , organizatorki poświęcają te wydarzenie jednej osobie ale jak piszemy wyżej jest to problem kilku tysięcy osób w obozach dla uchodźców. Przeczytajmy i posłuchajmy co mają do powiedzenia organizatorki.

APEL OD ORGANIZATOREK :

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3730977356988791&id=100002296904837

Nie możemy pozostać obojętne w związku z doniesieniami o Malece, 26-letniej afgańskiej uchodźczyni, która dokonała aktu samopodpalenia na wieść o tym, że odmówiono jej prawa do wyjazdu do Niemiec. Maleka jest w zaawansowanej ciąży, ma poparzenia na całym ciele. Czeka ją proces o zniszczenie własności prywatnej. Grozi jej odebranie praw rodzicielskich, przebywa w izolacji na terenie obozu. Chcemy w sposób stanowczy okazać solidarność z Maleką i wszystkimi przetrzymywanymi w obozach uchodźcami i migrantami. Brak dostępu do jedzenia i wody, tragiczne warunki sanitarne, zupełny brak reakcji władz Grecji na kryzys w związku z pożarem obozu, a także milczenie i obojętność ze strony władz Unii Europejskiej, to wszystko wymaga naszej reakcji. Zgodnie z popularnym w naszym kraju hasłem wykrzykniemy do naszej siostry Maleki: nigdy nie będziesz szła sama. Na proteście przeczytamy skierowany do niej list.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: