Jolanta Brzeska . 10 lat od tajemniczej śmierci.

Jolanta Brzeska była współzałożycielką Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, które powstało w kontrze do masowej reprywatyzacji Warszawy. Wszystko rozpoczęło się z momentem próby „czyszczenia” kamienicy, w której zamieszkiwała Brzeska.


Wobec warszawskich lokatorów podejmowano działania typowe dla tzw. mafii reprywatyzacyjnej. Masowo podnoszono czynsze, nachodzono mieszkańców w ich domach, przeprowadzano uciążliwe remonty. Jolanta została jedną z liderek WSL i intensywnie zaangażowała się w działalność społeczną dla ludzi pracy, którzy kolejny raz zostali wystawieni przez neoliberalne elity. Prowadziła rejestr eksmisji, udzielała się w radzie miasta, wspierała lokatorów na co dzień. Chwilę przed śmiercią dostała nakaz eksmisji.

Śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej, choć wznowione, utknęło w  martwym punkcie
Materiały Policji , miejsce znalezienia ciała Jolanty Brzeskiej.


1 marca 2011 znaleziono w Lesie Kabackim zwłoki Jolanty Brzeskiej. Aktywistka spłonęła żywcem. Śledztwo prowadzone było niedbale (m.in. zagubiono osobiste rzeczy Brzeskiej).
Prokuratura upierała się, że kobieta popełniła samobójstwo. 5 lat po brutalnym morderstwie Brzeskiej Zbigniew Ziobro zapowiedział powrót do śledztwa. Bez żadnych efektów.

Jolanta Brzeska grób.JPG
Grób Jolanty Brzeskiej


Sprawa Jolanty Brzeskiej stała się symbolem dzikiej reprywatyzacji stolicy, a ruch lokatorski nie zapomina o swojej byłej liderce.
W poniedziałek mija dekada od brutalnego mordu działaczki lokatorskiej. Żądamy ujawnienia prawdy o losie Jolanty!

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: