MOJE SIOSTRY BĘDĘ BRONIĆ !! sprawa gwałtów i przemocy.

W czasach, kiedy próbuje się odbierać nam coraz więcej praw (w tym prawo do aborcji), największe media publiczne, a także instytucje Państwowe i religijne normalizują i legitymizują przemoc i dyskryminację ze względu na płeć, a policja represjonuje i prześladuje osoby walczące o swoje podstawowe prawa, nie możemy pozostać na to obojętne.

Wychodzimy ze swoim przekazem na ulice, żeby wykrzyczeć politykom, policjantom, klechom i wszystkim fundamentalistom:

To Wy jesteście odpowiedzialni za przemoc - a my mamy tego dość. Wy macie swoje sądy i kaplice, my mamy bezwarunkową solidarność i pomoc wzajemną i żadna z nas nigdy nie będzie szła sama.

Gwałt w Polskim prawie jest co prawda ścigany z tak zwanego urzędu , ale są sytuacje gdzie osoba zgwałcona lub osoby które wiedzą o tym są zastraszane przez sprawcę lub środowisko w którym dana ofiara się znajduje. Według statystyki w Polsce do gwałtu dochodzi co 15 min .

Zgwałcenie (z art. 197 Kodeksu Karnego) obejmuje doprowadzenie innej osoby do obcowania płciowego, do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności. Przemoc w rodzinie (art. 207 Kodeksu Karnego) rozumiana jest jako znęcanie się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny.

Przyjrzyjmy się danym statycznym ( ze strony: http://www.stat.gov.pl )

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: