Nalot Policji na mieszkanie.

W dniu 11.02.2021 r w godzinach popołudniowych we Wrocławiu miało miejsce nietypowe wydarzenie, pod mieszkanie jednego z demonstrantów podjechało 6 radiowozów policyjnych. Po przeprowadzeniu przeszukania mieszkania osoba ta została zabrana do radiowozu i przewieziona do Warszawy w celu przesłuchania przez prokuratora .

Po dokonaniu przesłuchania osoba ta usłyszała zarzuty z artykułu 223 KK.

Foto poglądowe Foto wykonał Tomek Charkiewicz Głos News.

Art.  223.  [Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego]

§  1.  Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Jeżeli w wyniku czynnej napaści nastąpił skutek w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Wojtek Nie może podać szczegółów, bo postępowanie wciąż jest w toku. Wojtek jako kierowca auta z nagłośnieniem został spryskany gazem na ostatnim dużym strajku w Warszawie.Po proteście opuścił Warszawę, bo w niej nie mieszka – po prostu wrócił do domu. Władze wykorzystały to jako pretekst, że niby to próba ucieczki i należy go zatrzymać. Na miejscu (w jego domu) szukali właśnie m.in. gazu, jakby na potwierdzenie swojej wersji wydarzeń, ale nie znaleźli. Nakaz aresztu nie poskutkował, bo prokuratura popełniła parę błędów logicznych – np. zarzucając mu wykorzystanie niebezpiecznego narzędzia przeciwko policjantom (mając na myśli samochód, który ani nie był do tego celu wykorzystany, ani nie może być „narzędziem”). Poza tym zatrzymanie i areszt miałyby się wiązać z tym, że rzekomo Wojtek jest groźnym przestępcą.

Będziemy śledzili wydarzenia związane z tym wypadkiem i nie tylko.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: