Powstała Fundacja plus48 .

Celem fundacji jest pomoc dla osób które zostały w jakiś sposób powikłane w sprawy prawne. Fundacja +48 ma zamiar pomagać wszystkim osobom które zostały zatrzymane prze Policję. Jak mówią przedstawiciele Fundacji +48 , dla fundacji nie będzie znaczenia czy osoba została aresztowana podczas demonstracji , za posiadanie używek ( narkotyków ) , czy za morderstwo.

Fundacja uruchomiła ogólnopolski numer telefonu czynny 24 h przez cały rok , ponadto działa strona www ( https://plus48.eu ) , przez którą można zgłaszać wszelką potrzebę pomocy ( prawnej , psychologiczną , psychiatryczną ) dla rodzin i osób zatrzymanych.

Pomoc psychologiczna

współpracujemy i zachęcamy do współpracy jak największą ilość lekarzy psychiatrów, psychologów i terapeutów na terenie całego kraju – tak, aby w momencie otrzymania telefonu na nasz TELEFON ZATRZYMANYCH z informacją o zatrzymaniu, fundacja mogła dać wsparcie i choć trochę ukoić ból i stres najbliższym, a kiedy to konieczne – również osobie zatrzymanej. Koordynatorem naszej pomocy przy  wsparciu psychicznym jest terapeuta Rafał Zieliński.

Zasady działania Fundacji

1. TELEFON ZATRZYMANYCH czynny całą dobę 787 048 048 – odbierają dyżurujący wolontariusze fundacji, wspieramy na terenie CAŁEGO KRAJU.

2. TELEFON ZATRZYMANYCH – po odebraniu informacji, iż konieczna jest pomoc prawna, kontaktujemy się z wybranym prawnikiem współpracującym z fundacją, aby natychmiast udał się na miejsce (zatrzymania bądź dołka, gdzie osoba zatrzymana została przewieziona).
Dopytujemy również czy konieczna jest opieka psychologiczna dla zatrzymanego oraz dla jego rodziny. W razie potrzeby kontaktujemy rodzinę z naszym wybranym specjalistą – to on po rozmowie oceni czy konieczna jest interwencja medyczna, czy jedynie wsparcie psychologiczne. Jeśli zatrzymany potrzebuje pomocy lekarskiej – prosimy prawnika o pomoc w zorganizowaniu spotkania „na dołku” z lekarzem psychiatrą (niestety wzywanie karetki w razie potrzeby mija się z celem, albowiem medycy nie są w stanie zaopiekować się psychiatrycznie).

3. ZGŁOSZENIE PRZYJMUJEMY OD KAŻDEGO — zatrzymanego przez CBA, CBŚ w domu, zatrzymanego na proteście. Niezależnie od powodów zatrzymania– KAŻDY OBYWATEL otrzymuje od nas pomoc przez 48 godzin.

 4. Pomoc prawna przez 48 godzin jest BEZPŁATNA, po okresie 48 godzin relacje pomiędzy zatrzymanym a prawnikiem pozostają w ich gestii – jeśli zdecydują się na dalszą współpracę, ich zasady i koszty są już poza fundacją.

5. Pomoc lekarska i psychologiczna przez 48 godzin od zatrzymania jest bezpłatna zarówna dla rodziny i najbliższych oraz w razie konieczności również dla zatrzymanego – po upływie tego czasu kontynuacja leczenia pozostaje w gestii osoby korzystającej z niej – poza Fundacją.

6. Fundacja jest organizacją BEZPARTYJNĄ, wspierającą wszystkich, którzy zwrócą się do niej o pomoc – nie oceniamy, nie krytykujemy i nie wybieramy komu pomożemy, a komu nie – WSZYSCY, którzy zwrócą się do nas o pomoc, otrzymają ją. Wszyscy bez względu na swoje poglądy czy czyny. Jesteśmy dla OBYWATELI POLSKI. Jesteśmy apolityczni.

MISJA FUNDACJI

 • Wspieranie wszelkich aspektów działalności edukacyjnej, uświadamiającej obywateli ich prawach do obrony w sytuacjach konfrontacji z prawem polskim
 • Ochrona i uświadamianie o prawach obywatelskich w Polsce
 • Podnoszenie szans przyznania każdemu obywatelowi prawa do posiadania obrońcy
 • Pomoc pedagogiczna, psychologiczna i terapeutyczna rodzinom osób zatrzymanych na 48 godzin
 • Wyrównywanie szans dostępu wszystkich obywateli do obrony oraz opieki psychologicznej 
 • Profilaktyka i zapobieganie przemocy w przestrzeni publicznej
 • Polepszanie współpracy ze wszelkimi organami mającymi prawo do zatrzymania na 48 godzin i poszanowanie prawa dostępu obywateli do obrońców i lekarzy
 • Szerzenie świadomości praw obywatelskich oraz uświadamianie zmian prawnych, ułatwiających rozumienie swojej sytuacji oraz miejsca w jakim obywatel się znalazł
 • Tworzenie równych szans dostępu do opieki prawnej oraz psychologicznej 
 • Wspieranie wzrostu świadomości społecznej przez obywateli, w szczególności wobec praw obywatelskich
 • Popularyzowanie działalności osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz osób prawnych, które wspierają finansowo realizację zadań statutowych Fundacji.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: