Pod prokuraturą rejonową Warszawa śródmieście odbyła się demonstracja solidarnościowa z zatrzymanymi.

W dniu 29.01.2021 r w Warszawie miał miejsce protest w ramach Strajku Kobiet , na tym proteście zatrzymano kilka osób. Część z nich wypuszczano odrazu lub po kilku godzinach , ale 3 osoby musiały czekać aż do niedzieli żeby przesłuchał ich prokurator.

W dniu 31.01.2021r od godziny 09:00 do godziny 14:00 pod prokuraturą odbyła się manifestacja wsparcia dla osób przesłuchiwanych po zatrzymaniach w dniach 28.01 i 29.01 2021 r , były to 3 osoby Agnieszka , Linus , Marcin . Na 2 osoby pod prokuraturą wraz z koleżankami i kolegami osób przesłuchiwanych oczekiwali rodzice tych osób , pomimo dość nie przyjemnych warunków atmosferycznych ( temperatura i śnieg ) wszyscy solidarnie oczekiwali na zwolnienie osób przez prokuratora który mimo niedzielnego poranka przesłuchiwał osoby.

Jedna z osób po opuszczeniu prokuratury poinformowała że ma być powołana grupa wsparcia dla rodzin i osób zatrzymanych , wsparcie będzie polegało na zapewnieniu opieki prawnej , psychologicznej i psychiatrycznej dla zatrzymanych i rodzin osób zatrzymanych.

Posłuchajmy co nam powiedziała jedna z zatrzymanych osób:

Około godziny 14:00 wszyscy zostali zwolnieni przez prokuratora i wraz z rodzinami udali się do domu.

Wsparcie dla protestujących pod prokuraturą w postaci ciepłej herbaty i przekąsek zapewniła grupa wolontariuszy z ekipy PROTESTEA ( oddolnej inicjatywy kilku osób ).

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: