Wieczór w Warszawie . 28.01.2021r /98 dzień protestów Strajku Kobiet.

‼️Na plakacie PRZYBITYM GWOŹDZIAMI do drzwi TK widnieje napis “Dziś Argentyna, jutro Polska”. Aktywiści XR za ten akt obywatelskiego nieposłuszeństwa zostali zabrani na komisariat i nie zostali jeszcze wypuszczeni.

Klementyna Suchanow razem z dwoma aktywistami XR przeszła wczoraj przez ogrodzenie Trybunału Konstytucyjnego i dokonała aktu cywilnego nieposłuszeństwa bez przemocy. Nasi rebelianci dalej przebywają na komisariacie! Od wczoraj w nocy czekamy na nich w Grodzisku Mazowieckim, nadal czekamy na ich wypuszczenie.

To LUDZIE cierpią, a nie drzwi! Kiedy policja broni mebli, my musimy bronić siebie nawzajem. Nigdy nie będziesz szła sama! Walczymy z toksycznym systemem. Kiedy łamane są prawa człowieka, naszym obowiązkiem jest BUNT!

Grozi im postępowanie w kierunku popełnienia przestępstwa za ten czyn. Przybijanie plakatu do drzwi to nie przestępstwo. Przestępstwo to skazywanie setek tysięcy ludzi na skutki kryzysu klimatycznego, na wojny i głód.

Wypowiadamy posłuszeństwo toksycznemu systemowi, który zabija. Otwarcie sprzeciwiamy się toksycznemu systemowi, który niszczy część natury, którą, choć często zapominamy, niezaprzeczalnie się czujemy i jesteśmy. Inne formy walki o zmianę zawiodły.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: