Aleksiej Nawalny // Warszawa-Berlin- Moskwa. Tysiące Ludzi na ulicach.

Sobota, 23 stycznia 2021. Masowe protesty w ponad 40 miastach Federacji Rosyjskiej, w tym Petersburgu i Moskwie, w których udział wzięło ponad 100 tys. osób. Na ulicę rodaków wyprowadził zza krat opozycyjny polityk Aleksiej Nawalny, którego Fundacja Walki z Korupcją cztery dni temu opublikowała film obnażający chciwość, skorumpowanie i kłamstwa władz. Film jak do tej pory obejrzało ponad 69 mln osób. To największe protesty w Rosji od czasów pierestrojki przełomu lat ’80 i ’90 XX wieku. Zatrzymano ponad 1800 osób.

Warszawa też solidaryzuje się z Nawalnym

W Warszawie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, zebrało się kilkanaście osób, które wyrażały swoje niezadowolenie z powodu zatrzymania Aleksieja Nawalnego.

W rozmowie z redakcją, przedstawicielka grupy Wolna Rosja w Polsce. Poinformowała że Nawalny przebywa w jednym z Zakładów Karnych w Moskwie, i ma zakaz kontaktu ze swoim mecenasem i nie otrzymuje korespondencji zewnątrz i nie może wysyłać listów. Ponadto ma zakaz kontaktów telefonicznych.

Stan zdrowia Nawalnego , jest w miarę dobry , poza oczami z którymi ma problem od momentu próby otrucia przez służby Rosyjskie. Informuje nas przedstawicielka Wolnej Rosji w Warszawie ( stowarzyszenie obywateli Federacji Rosyjskiej w Polsce)

Pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej miało miejsce też wydarzenie , około godziny 12:00 samotnie przyszedł Ivan Vyrypaev reżyser i dramaturg który mieszka w Polsce.

Z transparentem z hasłem „Rosjo, nie bój się wolności dla Nawalnego” , dramaturg, reżyser, laureat Paszportu „Polityki”, którego sztuki wystawiane były m.in. w Teatrze Powszechnym czy Teatrze Narodowym.

Z Profilu w mediach społecznościowych Ivan Vyrypaev

Обращаясь к тем, кто мне пишет в личку, что мол Ваня „помилуй: остановись”. Я не остановлюсь. Я считаю, что сегодня никто не имеет права, да, да вот просто повторяю – не имеет права молчать и не выступать со своей позицией открыто и громко. Если только вы действительно не поддерживаете Путинскую власть. Ну, тогда, конечно. Ваше дело. Но если вы, не поддерживаете весь этот кошмар, если вы за бокальчиком вина осуждаете это, если вы, думаете, что вы выскажитесь своими спектаклям или фильмами, делами. То, сегодня – этого варианта уже нет. Нужно, просто понять, что нет такого вариант, промолчать. Вы можете не быть такими категоричными как я. Можете просто скромно высказаться. Но каждый уважающий себя человек, не согласный с тем, что творится и желающий перемен, должен, подчеркну, должен выступить в поддержку Навального. Если только вы и правда не поддерживает всю эту Дьявольскую машину власти. Ну или риски так велики, что вам страшно. Понимаю. Страшно, может быть. Но как сказал, Алексей Навальный – не бойтесь собственного страха. [ Tłumaczenie redakcji: Zwracając się do tych, którzy piszą do mnie osobiście, mówią, że Wania „zmiłuj się: przestań”. Nie przestanę. Uważam, że dziś nikt nie ma prawa, tak, ale powtarzam – nie ma prawa milczeć i nie wypowiadać się otwarcie i głośno swoim stanowiskiem. Chyba że naprawdę popierasz rząd Putina. No cóż, oczywiście. Twój interes. Ale jeśli nie popieraj tego całego koszmaru, jeśli potępisz go przy lampce wina, jeśli myślisz, że będziesz mówić głośno swoimi sztukami lub filmami, czynami. Że dzisiaj – ta opcja już nie istnieje. Musisz tylko zrozumieć, że nie ma takiej opcji, aby milczeć. Możesz nie być tak kategoryczny jak ja. Możesz po prostu mówić skromnie. Ale każda szanująca się osoba, która nie zgadza się z tym, co się dzieje i chce zmienić, musi, podkreślam, wystąpić po stronie Nawalnego. Chyba że naprawdę wspierasz tę całą maszynę śmierci. Albo ryzyko jest tak duże, że się boisz. Widzę. Może przerażające. Ale jak powiedział Aleksiej Nawalny, nie bój się własnego strachu.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: