W Warszawie odbył się happening grupy Extinction Rebellion

Fakt, że w styczniu spadł śnieg, jak co roku spowodował, że niektórzy publicyści negują istnienie kryzysu klimatycznego. Aktywistów klimatycznych z Extinction Rebellion dopada w takich momentach bezsilność. Właśnie po to, aby edukować i zwracać uwagę na nadciągającą katastrofę klimatyczną, wychodzą na ulice.

Rok 2020 był najcieplejszym rokiem w historii pomiarów – powiedziała Basia, aktywistka Extinction Rebellion. – Naukowcy od lat biją na alarm, że stoimy w obliczu dramatycznych konsekwencji eksploatacji naszej planety. Tymczasem zainteresowanie problemem nie tylko społeczeństwa, ale przede wszystkim władz, jest ciągle zbyt niskie. Jeśli nic z tym nie zrobimy, czekają nas kolejne kryzysy, kataklizmy i stopniowy rozpad społeczeństw – dodaje.

Już czas…

W roku 2020 pokazaliśmy, jak może wyglądać pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie. Pokazaliśmy performatywne działanie, muzykę i taniec na ulicy. Działaliśmy ogólnopolsko i lokalnie. Nie odpuszczaliśmy.

Przed nami jeszcze dużo pracy, ciągłego działania i wywierania presji. Przygotujcie się na maraton. Już czas…

Z miłością i gniewem wybieramy drogę buntu.

W Sobotę 23.01.2021 r XR , na ulicach Warszawy .

Około godziny 12:00 w okolicach skrzyżowań ulic Piękna i Marszałkowska oraz Ronda Charles’a de Gaulle’a , grupa aktywistów z XR podjęła się przekazania społeczeństwu informacji o zagrożeniach klimatycznych. W rozmowie z jedną z uczestniczek tego happeningu redakcja otrzymała informację o celu działania. Posłuchajmy sami co ma do powiedzenia uczestniczka .

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: