śRODA 20 Stycznia Protest Kobiet . Brutalność policji

W dniu 20.01.2021 r W Warszawie i kilku miastach Polski , odbyły się protesty przeciwko brutalności Policji i pomysłowi wprowadzenia ustawy o nowej formie wystawiania mandatów ( tz. WINA + ), w Warszawie udział wzięło około 3.000 osób.

Protest rozpoczął się w okolicach Pl.Trzech Krzyży i ronda gen. Charles’a de Gaulle’a , skąd uczestnicy podeszli pod budynki Parlamentu ., Tu Policja po raz pierwszy próbowała już zatrzymać uczestników tej demonstracji , ale uczestnikom udało się ominąć Policję i udali się znów na rondo Charles’a de Gaulle’a a następnie na rondo Dmowskiego ( zwanego Rondem Praw Kobiet ) .

Policja na rondzie Dmowskiego , Gazuje uczestników i brutalnie zatrzymuje.

Na rondzie Dmowskiego Policja po dość krótkim czasie zaczęła używać siły oraz brutalnie zganiać uczestników na pobliskie chodniki , ponadto Policja użyła po raz kolejny gazu wobec uczestników protestu. W sumie około 30 osób miało udzieloną pomoc medyczną na skutek użycia przez Policję gazu. Zatrzymanych zostało w sumie 11 osób .

© ® Moment zatrzymania Bartosza Kramka Foto: Andrzej Woszczyński

Wśród zatrzymanych był Pan Bartosz Kramek , Prezes Zarządu Silk Road Biuro Analiz i Informacji Sp. z o.o.

Fundację Otwarty Dialog wspiera od 2010 r. Przewodniczący Rady Fundacji od 2012 r. Organizator misji obserwacji i wsparcia ukraińskiego społeczeństwa obywatelskiego w trakcie Euro Majdanu na przełomie 2013/14 r. Komentator radiowy i telewizyjny.

Na Wilczej pod komendą , Policja po raz drugi używa siły wobec uczestników demonstracji siły.

Pod komendą na Wilczej zebrała się dość spora grupa osób , która przyszła tu aby wyrazić swoją solidarność z osobami zatrzymanymi które były na komendzie. Po godzinie 23:20 Policja zebrała dość spore siły i po raz drugi użyła siły wobec tam zebranych osób , tłumacząc że zakłócają ciszę nocną i blokują jezdnię.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, wraz z zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich dr Hanną Machińską oraz Posłankami Klaudią Jachirą oraz Moniką Falej , dzięki interwencji przedstawicielom Parlamentu , Policja trochę złagodziła stosowane metody wobec osób zatrzymanych.

Posłanki Monika Falej i Klaudia Jachira
Poseł Michał Szczerba pod Komisariatem na Wilczej.

Ostatnia osoba opuściła komisariat po godzinie 02.00 w dniu 21.01.2021 r , po 9 godzinach pobytu na komisariacie.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: