Warszawa działa . 10.01-11.01 2021 r

Warszawa po okresie świąteczno-noworocznym , wraca na drogę protestów i próby zmiany rządu zjednoczonej prawicy. Natomiast obóz rządzący znów się rozpędza i planuje kilka znaczących zmian w prawodawstwie Polskim.

Niedziela 10.01.2021 r jak co miesiąc na Placu Piłsudskiego , Lotna Brygada Opozycji próbowała poprzez swój performance zwrócić uwagę społeczeństwu uwagę na problem obchodów związanych z katastrofą samolotu rządowego w smoleńsku 10.04.2010 r ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku ) , oraz zwrócić uwagę rządowi że nie jest mile widziany przez część społeczeństwa.

Natomiast w Poniedziałek 11.01.2021 r , młodzież związana z kilkoma grupami opozycji zorganizowała jak co tydzień , mobilne blokowanie miasta przez niewielką grupkę osób ( pisaliśmy o tym : https://glosnews.media/2021/01/05/poniedzialkowa-ruchoma-blokada-miasta/ ) . Tym razem początkiem całej akcji był Pl Piłsudskiego w Warszawie , gdzie jest ustawiony pomnik Smoleński . Uczestnicy tym razem skupili się na centrum miasta.

Okolice Pl.Grzybowskiego Foto: Tomasz Charkiewicz

W pewnym momencie Policja zamknęła metro ( drugą linię metra ) , aby utrudnić przemieszczanie się osób które brały udział w blokadzie skrzyżowań w centrum miasta. Uczestnicy po kilkukrotnym chwilowym wstrzymaniu ruchu w kilku miejscach , udali się na Pl.Konstytucji.

Policja kontra uczestnicy.Karetka na Pl.Konstytucji , aresztowania.

W pewnym momencie uczestnicy próbowali zablokować ruch w okolicach Pl.Konstytucji , ale Policja rozbiła uczestników na dwie mniejsze grupy i rozpoczęła dość intensywnie zmuszać uczestników do rozejścia się. W pewnym momencie jedna z uczestniczek zemdlała ( dane zastrzeżone na prośbę zainteresowanej ), dzięki obecności ratowników medycznych z grupy Stołeczni Samarytanie ( https://www.facebook.com/stolecznisamarytanie/ ) , którzy od jakiegoś czasu razem z Fundacją Ratownictwo Motocyklowe Polska ( http://www.ratownictwomotocyklowe.pl/ ) bezpłatnie i bezinteresownie zabezpieczają wszelkie protesty na terenie Miasta Stołecznego Warszawa. Dzięki szybkiej pomocy medycznej i profesjonalizmu udało się pomóc dziewczynie , która o własnych siłach udała się do domu.

Pl.Konstytucji. Medycy z Warszawskich Samarytan udzielają pierwszej pomocy Foto:Tomasz Charkiewicz

Razem z uczestnikami była też grupa wsparcia która nosi nazwę Protestea ( https://www.facebook.com/Protestea ) , która to grupa zawsze jest tam gdzie są jacyś uczestnicy protestów i zawsze wspierają ciepłym napojem i czymś do zjedzenia.

jedna z osób Protestea Foto: Tomasz Charkiewicz
Solidarność Naszą Bronią . Solidarnościowe zgromadzenie pod komisariatem.

Zatrzymaną osobą na Pl. Konstytucji okazała się Babcia Kasia , znana z różnych protestów starsza kobieta która od początku protestów aktywnie udziela się na każdym wydarzeniu które ma miejsce w Warszawie. Uczestnicy Poniedziałkowego wydarzenia zebrali się pod komisariatem w oczekiwaniu na zwolnienie Babci Kasi z komisariatu.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: