Poniedziałkowa Ruchoma Blokada Miasta

W Poniedziałek 04.01.2021 r w Warszawie odbyło się nietypowe wydarzenie związane częściowo z Strajkiem Kobiet , a zarazem z Szaloną Alternatywą.

Około godziny 18:00 zebrała się grupa osób która wpadła na pomysł , aby po okresie świąteczno- noworocznym przypomnieć Warszawie że trwa Strajk Kobiet. Miejscem które wybrali sobie było skrzyżowanie ulic Świętokrzyska-Nowy Świat. Ale Policja uniemożliwiła przeprowadzenie akcji.

Więc osoby postanowiły że w tym wypadku będzie to bardziej spontaniczne i bez określania miejsca , po paru minutach osoby przeniosły się na skrzyżowanie ulic Świętokrzyska- Marszałkowska , gdzie przy zapalonym zielonym świetle weszły na ulicę , próbując zostać i zablokować ruch pojazdów. Ale niestety policja zgromadziła większe siły i rozpoczęła zatrzymywanie i spisywanie uczestników blokady.

Po parunastu minutach część grupy postanowiła że przeniesie się w inne miejsce , wybrano miejsce przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskie- Bracka , gdzie po chwili też byli już funkcjonariusze Policji. Po nie udanej próbie uczestnicy wybrali punkt ponownie przy skrzyżowaniu Świętokrzyska-Marszałkowska, ale już tam też czekali Policjanci .

Więc grupa postanowiła wybrać się na przejażdżkę po mieście , wybrano w ostatnim momencie Żoliborz i ulicę Mickiewicza, gdzie ma swoje mieszkanie poseł Kaczyński. Grupa po przybyciu pod adres Wicepremiera, posła Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęła małą pikietę i przez głośniki wyrażać swoje niezadowolenie wobec rządu PiS i samego Kaczyńskiego. Po około 20 minutach grupa udała się ponownie do centrum Warszawy.

Następnym przystankiem była Kolumna Zygmunta i plac przed zamkiem królewskim , po kilku minutach , postanowiono udać się w kierunku skrzyżowania ulic Świętokrzyska-Nowy Świat , tym razem już w asyście Policji uczestnicy przeszli pod siedzibę Prezydenta , a potem udali się w kierunku skrzyżowania, przy kościele na Nowym Świecie grupa postanowiła że wykorzysta sytuację i wejdzie na schody które prowadzą do wejścia na teren kościoła.

Ale tam niestety po paru minutach doszło do szarpaniny i wymiany zdań z proboszczem parafii i przedstawicielami ortodoksyjnej grupy obrońców kościoła Katolickiego, Interweniowała Policja.

Po wyjaśnieniu sprawy uczestnicy przeszli na skrzyżowanie ulic Świętokrzyska-Nowy Świat , gdzie po paru minutach rozeszli się do swoich domów. Cała akcja trwała 4 h od 18:00 do 22:00.

Sami uczestnicy jak i osoby które miały okazję obserwować te wydarzenie zgodnie twierdzą że był to dość ciekawy i fajnie przeprowadzony plan wyrażenia swojego niezadowolenia . Pomysłodawcy zapowiadają że będzie miało to miejsce co tydzień w Poniedziałki i będzie miało różną formę .

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Jeden komentarz na temat “Poniedziałkowa Ruchoma Blokada Miasta”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: