OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE GODZINY POLICYJNEJ. OBYWATELE RP A NOC SYLWESTROWA

W dniu 31.12.2020 r około godziny 18:00 Obywatele RP , oraz osoby które nie zgadzały się na ogłoszenie przez Kancelarię Premiera godziny Policyjnej od dnia 31.12.2020 r od godziny 19:00 do dnia 01.01.2021 r do godziny 06:00 . Rozpoczęli obywatelską pikietę sprzeciwu.

Foto: Tomek Charkiewicz – Głos News .

W okolicach ronda gen. Charles’a de Gaulle’a’ udział wzięło około 30 osób będących związanych z ruchem Obywatele RP, wśród uczestników można było zauważyć liderów ruchu Panów Cezarego Pawła Kasprzaka i Wojciecha Kinasiewicza. Pomimo dość niskiej temperatury powietrza , uczestnicy pikiety postanowili przeprowadzić 2,5 godzinną demonstrację sprzeciwu wobec decyzji rządu o wprowadzeniu godziny policyjnej.

Ale niestety Policja w pewnym momencie otoczyła uczestników protestu kordonem i postanowiła że każdy kto będzie chciał wyjść będzie legitymowany . Na co uczestnicy wyrazili swoją dezaprobatę na pomysł Policji, i postanowili że będą aż do skutku ( rezygnacji przez policję legitymowania ), lub aż do godziny 06:00 w dniu 01.01.2021 r ( kiedy to według rządu miała się zakończyć godzina policyjna ).

Foto Tomasz Charkiewicz-Głos News

Co chwilę Policjanci próbowali na różny sposób zmusić uczestników pikiety do rozejścia się , ale wszystkie próby kończyły się fiaskiem i policjanci nie mieli pomysłu wobec uczestników protestu. Około godziny 00:30 01.01.2021 r do uczestników przybył mecenas Marek Malecki , który współpracuje z Obywatelami RP od jakiegoś czasu , pomimo nocy sylwestrowej Mecenas pozostawił rodzinę i przyjechał do uczestników protestu.

Mecenas Marek Malecki w rozmowie z Andrzej Woszczyński po ogłoszeniu decyzji o rozejściu się uczestników pikiety. Foto: Tomasz Charkiewicz-Głos News

Po rozmowie z uczestnikami i funkcjonariuszami Policji , mecenas zakomunikował że wszyscy mogą ( o ile mają taką ochotę) rozejść się do domów bez konsekwencji ze strony Policji). Po około 20 minutach uczestnicy zaczęli się rozchodzić do swoich domów. Cała pikieta Obywateli RP trwała w sumie 7 godzin , i wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili że miała sens i jest małe zwycięstwo w walce z rządem .

Wojciech Kinasiewicz po decyzji Policji że uczestnicy są wolni Foto: Tomasz Charkiewicz Głos News

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: