Walczymy z COVID-19? Czy tylko Udajemy!!

Cały czas rośnie liczba zarażonych oraz ofiar wirusa na świecie. Epidemia zaczęła się w Chinach, ale przybywa pacjentów w innych regionach. Chcemy pokazać jak wygląda walka z pandemią w różnych regionach świata.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 trwa. W Polsce zachorowało już 1 249 079 osoby, zmarło 26 992, a wyzdrowiało 984 683 osób.

Cały czas rośnie liczba zarażonych oraz ofiar wirusa na świecie. Epidemia zaczęła się w Chinach, ale przybywa pacjentów w innych regionach. Chcemy pokazać jak wygląda walka z pandemią w różnych regionach świata.

Europa a Koronawirus.

Na bazie danych z różnych krajów europejskich pokażemy jak wygląda walka z koronawirusem w Europie i na Świecie. Zaczynamy od Europy , jako przykłady wybraliśmy tak zwane państwa średniej wielkości .

 • Belgia – 11.460.000 obywateli ~ testów wykonanych 568.881 co daje 4.96% Populacji kraju.
 • Portugalia- 10.280.000 obywateli ~ testów wykonanych 509.367 co daje 4.95% Populacji kraju.
 • Czechy- 10.690.000 obywateli ~ testów wykonanych 330.175 co daje 3.08% Populacji kraju.
 • Polska – 37.970.000 obywateli~ testów wykonanych 182.714 co daje 0.48% Populacji kraju.

Sytuacja w szpitalach gdzie znajdują się osoby u których przebieg choroby jest bardziej ciężki , i potrzebują opieki medycznej .

 • Belgia 2.000 miejsc w szpitalach , co stanowi 0.017% populacji kraju.
 • Portugalia 4.300 miejsc w szpitalach , co stanowi 0.041% populacji kraju.
 • Czechy 10.000 miejsc w szpitalach , co stanowi 0.093% populacji kraju.
 • Polska 14700 miejsc w szpitalach , co stanowi 0.038% populacji kraju.

Jak można zauważyć w europie różnie bywa na froncie walki z COVID-19 , w zależności od podjętej strategi przez poszczególne rządy i wiedzy osób które podjęły się walki z tym wirusem. W dalszej części artykułu przyjrzymy się Azji , Ameryce, Afryce. Bo na poszczególnych kontynentach i krajach bywa dość ciekawie jeżeli chodzi o sposób walki z śmiertelnym wirusem.

Azja i Afryka na froncie z koronawirusem.

W Azji są kraje, którym udało się nie dopuścić do żywiołowego rozwoju epidemii. Na przykład w Tajlandii epidemia ma umiarkowany przebieg, ponieważ ten kraj stosunkowo wcześnie zdecydował się na wprowadzenie szeregu ograniczeń, które zahamowały rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w pobliskim Wietnamie, gdzie nie odnotowano żadnych zgonów, a w maju dzięki pozytywnym rezultatom w zwalczaniu epidemii uczniowie w całym kraju zaczęli wracać do klas po trzymiesięcznym zamknięciu szkół na początku lutego, kiedy w Wietnamie zgłoszono pierwsze przypadki COVID-19. Przez długi czas nie było potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Azji Środkowej, co wzbudziło różne spekulacje.

Jednak póki co pesymistyczne wizje nie sprawdzają się. Szybka analiza liczby zachorowań w krajach europejskich i afrykańskich prowadzi do zdumiewających wniosków. W Afryce nie tylko nie ma więcej zachorowań niż w Europie, ale jest ich nawet 3 razy mniej, a przez ostatnie cztery tygodnie zanotowano przeciętnie 14 proc. spadek tygodniowej liczby zakażeń.

Najpoważniej sytuacja wygląda w RPA gdzie na COVID-19 zmarło dotąd prawie 15 000 osób. Cała reszta Afryki jednak ma statystyki śmiertelności lepsze niż Polska. Jakby tego było, w wielu krajach afrykańskich liczba zgonów na COVID-19 wciąż jest niższa niż 100.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Jeden komentarz na temat “Walczymy z COVID-19? Czy tylko Udajemy!!”

 1. raczej tylko udajemy. Jak powinny wyglądać maski dla obywateli można zobaczyć na przykładzie dobrze wyposażonych załóg karetek. Pełna maska lub półmaska z filtrami r40 lub bagnetowymi filtrami P3. Inne środki czyli maski materiałowe, chirurgiczne czy przyłbice to totalne oszustwo. Już od czasów tzw. hiszpanki wiadomo że takie maseczki – przy roznoszeniu kropelkowym – nie zdają egzaminu. Tylko pełne maski i półmaski z filtrami. Czy polskojęzyczny rząd tego nie wie? Wie ale nie jest w stanie wytłumaczyć współobywatelom dlaczego dla Polaków nie ma w magazynach porządnych masek. Dlatego mamy wkoło tylko udawanie i totalną prowizorkę. A może jednak się uda…..

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: