Wywiad z Dawidem.Prawda o działaniach Policji na protestach.

Dawid ma 17 lat i był jednym z uczestników demonstracji w ramach Strajku Kobiet 18 Listopada 2020 r w Warszawie. Była to środa kiedy to Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zaplanowały blokadę budynków Parlamentu .

Dawid wraz z innymi uczestnikami protestu udał się na ulice Warszawy aby wyrazić swoje niezadowolenie wobec obecnemu systemowi władzy sprawowanej przez PiS.W pewnym momencie grupa w której był Dawid znalazła się trochę dalej od głównej grupy protestu. W tym momencie część uczestników oraz sam Dawid wznosili okrzyki znane już z wcześniejszych protestów w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Jak sam Dawid mówi , policja w pewnym momencie zaczęła dość nerwowo reagować na okrzyki które wznosili uczestnicy protestu.

Słowa Dawida , z udzielonego wywiadu dla naszego tytułu

Policja od początku była nastawiona na zatrzymywanie osób które brały udział w tym proteście.

Z przekazów medialnych wiemy już że w tym dniu, po raz pierwszy Policja użyła do działań przeciwko demonstrantom swój specjalny odział zwany BOA ( Biuro Operacji Antyterrorystycznych ).

Ale dajmy głos samemu dawidowi , posłuchajmy co powiedział nam podczas wywiadu.

Dawid Opowiada:

W pewnym momencie policjanci rzucili się na mnie , przewrócili mnie na ziemię i ręce związali plastikowymi kajdankami,,trytkami” . Potem mnie przeszukali i zabrali mi telefon i inne rzeczy które miałem w tym momencie przy sobie.Podczas przeszukiwania nie powiedziano mi za co zostałem zatrzymany , ani jaki był powód takiego zachowania funkcjonariuszy Policji.Żaden z funkcjonariuszy nie przedstawił się pomimo mojej prośby oraz świadków zdarzenia.Na komisariacie nie wyraźnie mi powiedziano za co zostałem zatrzymany, nie umożliwili mi kontaktu z pomocą prawną , jak rodzice dowiedzieli się na którym komisariacie jestem to funkcjonariusze poinformowali rodziców że nie mogą mnie odebrać i że i tak zostanę na noc na komisariacie. Podczas pobytu na komisariacie Policjanci raczej zachowywali się normalnie >> pozwolili mi korzystać z toalety i dali wodę< <, chociaż też było widać po nich że nie za bardzo są nastawieni pozytywnie do mnie , ze względu na to że byłem uczestnikiem protestu.
W dniu 18 Grudnia 2020 r , kiedy Dawid szedł na spotkanie z naszą redakcją zatrzymał go patrol Policji , w okolicach Pałacu Kultury i Nauki.Pod pretekstem sprawdzenia czy jest nie poszukiwany, Dawid w tym dniu miał maseczkę z piorunem ( znak Strajku Kobiet ).

Podejrzewamy że była to zwykła próba zastraszenia wobec osoby która ma założoną maseczkę ze znakiem Strajku Kobiet. Dawid zadzwonił do nas z informacją że został zatrzymany i jest legitymowany przez patrol policji , niezwłocznie udaliśmy się w te miejsce aby pomóc Dawidowi i się dowiedzieć o faktycznej podstawie legitymowania.

Autor: Głos News

Witryna Głos News poświęcona wydarzeniom w Kraju , oraz innym ważnym sprawom dla Społeczeństwa.

Jeden komentarz na temat “Wywiad z Dawidem.Prawda o działaniach Policji na protestach.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: